smartLublin - mobilny przewodnik po Lublinie

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami kulturalnymi. Dowiedz się jakie zabytki i atrakcje możesz zobaczyć w Lublinie. Zaplanuj trasę komunikacją miejską. Te i inne funkcje zapewnia nowa aplikacja mobilna smartLublin, którą można bezpłatnie pobierać i instalować na telefonach.

Aplikacja jest nowoczesnym przewodnikiem. Ma ona przybliżyć miasto mieszkańcom, a  przede wszystkim turystom i umożliwić im łatwe poruszanie się po Lublinie.  Dzięki przewodnikowi, który mieści się w każdej kieszeni, można poznać nasze miasto w zupełnie nowy sposób. Można sprawdzić najciekawsze miejsca w Lublinie oraz poznać ich historię. Aplikacja zawiera również najważniejsze informacje, które zawsze warto mieć pod ręką – takie jak przydatne telefony czy aktualne wydarzenia kulturalne w mieście, które można dodać do własnego kalendarza.  Mobilny przewodnik zawiera również rozkłady jazdy komunikacji miejskiej oraz możliwość wyszukiwania połączeń.

Przewodnik podzielony został na sześć działów: "kalendarz imprez", "zabytki i atrakcje", "przydatne telefony", "komunikacja miejska", "trasy", "o lublinie" i zakładkę "o projekcie".

Oprogramowanie skierowane jest do użytkowników telefonów z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, tj. Android i  iOS.  Aplikację można pobrać za darmo. Oprogramowanie jest dostępne za pośrednictwem strony www.rpw.ztm.lublin.eu oraz w sklepach Google Play i App Store.

Treści  aplikacji dostępne są także w języku angielski, a docelowo będą również w j. ukraińskim.

Biorąc pod uwagę dużą ilość treści oraz danych, którymi dysponuje aplikacja, zachęcamy użytkowników do zgłaszania uwag w zakresie poprawności jej działania. Interesuje nas opinia na temat czytelności informacji,  funkcjonalności, czy wizualizacji graficznej wyświetlanych informacji. Wszelkie uwagi w kwestii aplikacji smartLublin prosimy nadsyłać na adres e-mailowy: ztm@ztm.lublin.eu.

Aplikacja powstała w ramach promocji projektu "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013, Działanie: III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego.

Ostatnio dodane aktualności

13.04.2015

Nowa zajezdnia trolejbusowa w rękach MPK Lublin

Nowoczesna technologia oraz rozwiązania na skalę XXI wieku zostały zastosowane w nowej zajezdni trolejbusowej, jaką...

27.10.2014

Kolejne "przegubowce na szelkach" wyjechały na miasto

Partia trolejbusów przegubowych dostarczonych we wrześniu br. została skierowana do obsługi liniowej. Lublin jest pierwszym i...

01.10.2014

"Przegubowce na szelkach" w komplecie

Wczoraj na Zajezdnię Helenów przyjechała ostatnia partia sześciu trolejbusów przegubowych. Lublin jest jedynym miastem w...

01.10.2014

Mural inspirowany transportem miejskim powstał na ścianie przy ul. Peowiaków

W dniu wczorajszym (30 września br.) zakończyły się prace nad muralem inspirowanym projektem "Zintegrowany System Miejskiego...