Kolejne "przegubowce na szelkach" wyjechały na miasto

Partia trolejbusów przegubowych dostarczonych we wrześniu br. została skierowana do obsługi liniowej. Lublin jest pierwszym i jedynym miastem w Polsce, które w swoim taborze posiada 18-metrowe "pojazdy na szelkach".

W początkowej fazie kursowania trolejbusów, były one kierowane na różne linie, celem przetestowania pojazdów pod kątem tras i funkcjonalności pętli. Docelowo, od 3 listopada "przegubowce" zostaną przydzielone do obsługi kursów o największym napełnieniu na liniach nr: 151, 156 i 158.

Trolejbusy Trollino 18 to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej. Trolejbusy są wyposażone w dodatkowy napęd w postaci baterii akumulatorów, który pozwala im pokonywać 5 km odcinki tras niewyposażone w trakcję trolejbusową. Ponadto pojazdy posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów. Na siedzeniach umieszczona jest tapicerka zawierająca wzór miejski.

Przypomnijmy, że w ramach realizowanego projektu unijnego pn. "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie" zostało zakupionych łącznie 70 trolejbusów z napędem alternatywnym, w tym 12 trolejbusów przegubowych. Ponadto, w ramach podpisanych umów zostało już dostarczonych 37 trolejbusów 12-metrowych (20 trolejbusów marki Solaris oraz 17 marki Ursus). Dostawy kolejnych 21 trolejbusów marki Ursus nastąpią sukcesywnie w roku 2015.

Zakup taboru jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013, Działanie: III.1 Systemy miejskiego transportu zbiorowego.

Ostatnio dodane aktualności

13.04.2015

Nowa zajezdnia trolejbusowa w rękach MPK Lublin

Nowoczesna technologia oraz rozwiązania na skalę XXI wieku zostały zastosowane w nowej zajezdni trolejbusowej, jaką...

22.12.2014

smartLublin - mobilny przewodnik po Lublinie

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami kulturalnymi. Dowiedz się jakie zabytki i atrakcje możesz zobaczyć w Lublinie....

01.10.2014

"Przegubowce na szelkach" w komplecie

Wczoraj na Zajezdnię Helenów przyjechała ostatnia partia sześciu trolejbusów przegubowych. Lublin jest jedynym miastem w...

01.10.2014

Mural inspirowany transportem miejskim powstał na ścianie przy ul. Peowiaków

W dniu wczorajszym (30 września br.) zakończyły się prace nad muralem inspirowanym projektem "Zintegrowany System Miejskiego...