Debiut przegubowych trolejbusów

Pierwsze i jedyne w Polsce - trolejbusy przegubowe -  wyjadą dzisiaj na ulice Lublina. Po południu sześć trolejbusów zostanie skierowanych do obsługi wybranych kursów na liniach 156 i 158.
Oficjalna inauguracja tego wydarzenia miała miejsce podczas briefingu prasowego z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka, przedstawicieli ZTM w Lublinie i MPK Lublin oraz firmy Solaris Bus&Coach S.A.

W początkowej fazie kursowania pojazdów, będą one kierowane na różne linie trolejbusowe, celem przetestowania trolejbusów pod kątem tras i funkcjonalności pętli. Docelowo "przegubowce" zostaną skierowane do obsługi kursów o największym napełnieniu m.in. na linii 158.

Trolejbusy Trollino 18 to niskopodłogowe pojazdy, z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej. Trolejbusy są wyposażone w dodatkowy napęd, który pozwala im pokonywać odcinki tras nie wyposażone w trakcję trolejbusową. Ponadto pojazdy posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów. Na siedzeniach umieszczona jest tapicerka zawierająca wzór miejski.

Przypomnijmy, że w ramach realizowanego projektu unijnego pn. "Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie" zostało zakupionych łącznie 70 trolejbusów z napędem alternatywnym, w tym 12 trolejbusów przegubowych. Zgodnie z harmonogramem dostawa drugiej partii 18-metrowych pojazdów "na szelkach" nastąpi jeszcze we wrześniu tego roku. Ponadto, w ramach podpisanych umów zostało już dostarczonych 25 trolebusów 12-metrowych (20 trolejbusów marki Solaris oraz 5 marki Ursus). Kolejne 33 trolejbusy marki Ursus zostaną dostarczone sukcesywnie w roku bieżącym oraz 2015.

Ostatnio dodane aktualności

13.04.2015

Nowa zajezdnia trolejbusowa w rękach MPK Lublin

Nowoczesna technologia oraz rozwiązania na skalę XXI wieku zostały zastosowane w nowej zajezdni trolejbusowej, jaką...

22.12.2014

smartLublin - mobilny przewodnik po Lublinie

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami kulturalnymi. Dowiedz się jakie zabytki i atrakcje możesz zobaczyć w Lublinie....

27.10.2014

Kolejne "przegubowce na szelkach" wyjechały na miasto

Partia trolejbusów przegubowych dostarczonych we wrześniu br. została skierowana do obsługi liniowej. Lublin jest pierwszym i...

01.10.2014

"Przegubowce na szelkach" w komplecie

Wczoraj na Zajezdnię Helenów przyjechała ostatnia partia sześciu trolejbusów przegubowych. Lublin jest jedynym miastem w...